Adwentowe Słówka

Archiwum » ROK SZKOLNY 2016/2017 » Adwentowe Słówka

W Kościele katolickim rozpoczął się Adwent. Jest to bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa.

Czterotygodniowy czas Adwentu, który nie jest okresem pokuty, ale radosnego oczekiwania, obfituje w zwyczaje i symbole. Jest podobny do całego ludzkiego życia, które jest oczekiwaniem na pełne spotkanie z Bogiem.
             Podczas codziennych, porannych rorat dzieci i młodzież trwając we wspólnej modlitwie  przygotowując się  duchowo na to spotkanie.
Zbliżanie się Świąt Bożego Narodzenia w wielu rodzinach oznaczane jest  również poprzez kalendarz adwentowy. Zwyczaj ten znany jest i pielęgnowany również wśród Naszej salezjańskiej rodziny.  
    Na co dziennym słówku po krótkiej modlitwie dzieci i młodzież zbierają się przy kaplicy gdzie jest kalendarz adwentowy, który skrywa wcześniej przygotowane pytania i coś jeszcze… kto pierwszy udzieli prawidłowej odpowiedzi  otrzymuje słodką niespodziankę.
Dzieci z niecierpliwością oczekują na otwarcie kolorowych kieszonek  kalendarza adwentowego, który każdego dnia wzywa do pełnienia uczynków miłości i do coraz większej radości.