Order Uśmiechu dla Ireneusza Niewiarowskiego

Aktualności » Order Uśmiechu dla Ireneusza Niewiarowskiego

Order Uśmiechu dla  Ireneusza Niewiarowskiego

W dniu wczorajszym tj. 25 stycznia 2018 r. przedstawicielki Samorządu Szkolnego i Rady Szkolnego Wolontariatu: Ola Frydrychowska, Martyna Ziomek i Natalia Żak uczestniczyły w ceremonii wręczenia Orderu Uśmiechu byłemu senatorowi RP panu Ireneuszowi Niewiarowskiemu. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kawęczynie, którego młodzież zgłosiła Ireneusza Niewiarowskiego jako kandydata do tego zaszczytnego wyróżnienia.

W imieniu całej społeczności naszej szkoły dziewczęta złożyły Kawalerowi Orderu Uśmiechu serdeczne gratulacje i wręczyły pamiątkowy album o księdzu Bosko ze stosowną dedykacją.

Pan Ireneusz Niewiarowski jest prezesem Konińskiego Banku Żywności, z którym wolontariusze z naszej szkoły współpracują w ramach takich akcji jak: „Pogotowie św. Mikołaja” czy „Podziel się posiłkiem”.

Były senator znalazł się na liście sześciu osób wyróżnionych przez Międzynarodową Kapitułę Orderu Uśmiechu. W tej grupie są także: koszykarz Marcin Gortat, Siostra Łucja, Elżbieta Małanicz-Onoszko, Aleksandra Pohodorecka i Pietro Bartolo.